Címke: „elemzés”

Találatok száma: 95

magazin

Szabó István 80 éves

Kicsiből a nagyra, falevélből erdőre, egyetlen vízcseppből hatalmas folyamra asszociáltat filmjeiben Szabó István - e szokásától eddig csak egyetlen…

tovább

magazin

Mindent Tarr Béláról

Tarr Béla utolsónak szánt filmjének alkalmából tematikus címlapot állítottunk össze: olvasd el összes Tarr Béláról szóló cikkünket, tanulmányunkat,…

tovább

magazin

Utazások Hitchcock körül

Hitchcockot körüllengő mítoszoknál  és rejtélyeknél talán csak a titkát megfejteni vágyó „kódfejtők” vannak többen. A legizgalmasabb kísérletekből…

tovább

magazin

Az elkészítés öröméért?

Az európai film bajban van: a filmek támogatás segítségével készülnek el, a forgalmazók támogatás segítségével juttatják el a filmeket a…

tovább

hír

A Rózsaszín sajt kritikai fogadtatása

Kevert műfajú, sokat markoló, sokáig készülő tipikus elsőfilm egyensúlyproblémás karakterekkel és sok hibával - Tóth Barnabás Rózsaszín sajtját…

tovább

magazin

Szemléletváltást a filmforgalmazásban!

A filmhu szeretne feleleveníteni egy régi műfajt: bizonyos problémaköröket nyílt vita keretében kísérlünk meg körbejárni. Az magyar és nemzetközi…

tovább

hír

Az Apaföld kritikai fogadtatása

Először úgy tűnt, az Apaföld nem keltett különösebb feltűnést az idei Filmszemlén, inkább más filmekről lehetett hallani. Tulajdonképpen a Gene…

tovább

hír

A Puskás Hungary kritikai fogadtatása

Almási Tamás Puskás Hungaryje a legismertebb magyar életét, alakját mutatja be, a ritka alapos dokumentumfilm 2006 óta készült. Cikkünk a…

tovább

magazin

Titanic: adatok tükrében

A Titanic szervezői nem maguknak csinálják a fesztivált. Ez abból is kitűnik, hogy tavaly készítettek egy felmérést a Titanic közönségének körében,…

tovább

magazin

Hollywoodi Ablak-Zsiráf 1.

Hollywoodban a forgatókönyvíró okos lehet, de szép soha. Akár nagy pénzeket is csinálhat, de kreatív kontrollal nem rendelkezik. A bukott film…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
A sebesség mindegy, hiszen az irány jó.

Túl a barátságon

Oszd meg! Az összes idézet